Zorgbreed-nieuwsbrief

Lees de nieuwsbrief met alle info voor Zorgbedrijf-medewerkers. Elke week nieuwtjes en tips!

20 januari 2023

Lees mee:

Samen op weg naar een betere Planning

Tijdens de roadshows wezen de collega’s van de Gezinszorg en Poetshulp (EMD) ons op enkele pijnpunten met betrekking tot de Planning.
Het ging onder meer over:
 

  • Te veel lege gaten in hun Planning waardoor deze collega’s ofwel digitale opleiding(en) moesten volgen of moesten gaan helpen in een woonzorg- of dienstencentrum.

  • Hoge druk om al het werk tijdens contracten van 2 uur goed afgerond te krijgen.

  • Verplaatsingsmoeilijkheden door niet logisch ingeplande verplaatsingen, zowel in afstand als in tijd, door de planner.

  • Nood aan betere en regelmatigere communicatie tussen medewerkers Gezinszorg en Poetshulp naar Klantendienst en omgekeerd. 

We zijn met deze opmerkingen en suggesties aan de slag gegaan en het planningsteam is ondertussen gestart om:

1. Het aantal lege momenten in jullie Planning te beperken door:

  • sneller nieuwe klanten op te starten, wanneer er een wachtlijst is.

  • minder te anticiperen op ziektes (nu worden er soms blokken vrijgehouden in jullie Planning zodat jullie kunnen inspringen wanneer een collega zich ziek meldt).
     

2. Het aantal 2-urencontracten voor poetshulpen af te bouwen en voor te behouden voor bewoners van de assistentiewoningen -  tenzij ze gecombineerd kunnen worden met een andere klant in de zeer nabije omgeving en dat dit wordt vastgelegd in het contract.
 

3. Nieuwe planningsmedewerkers zullen bij hun opstart eerst een aantal shiften met de Gezinszorg- en Poetsmedewerkers meelopen zodat ze een goed beeld krijgen van de werkomstandigheden. Zo kunnen ze in de toekomst een realistische planning opstellen. We nodigen hierbij ook enkele mensen van de Gezinszorg en Poetshulp uit om ook eens een halve dag mee te draaien op de dienst Planning. Enkel zo kunnen we van elkaar leren en de Planning nog beter op jullie wensen afstemmen.

→ Ben je hierin geïnteresseerd? Geef dan gerust je contactgegevens aan ons door via jouw leidinggevende.
 

4. Daarnaast zullen er tegen de zomer enkele aanpassingen aan de Plannings-app gebeuren zodat jullie in de toekomst ook via deze app kunnen communiceren met onze Klantendienst en omgekeerd.

 

Met deze acties hopen we jullie nog meer te ondersteunen en onze klanten nog sneller en beter te helpen. Jullie mogen uiteraard nog steeds werkgerelateerde zaken die beter of anders kunnen, aankaarten bij jullie leidinggevende. En vergeet niet dat je buurtzorgcoördinator je coach is!

De cyberaanval en de gevolgen voor onze digitale systemen

Zoals je waarschijnlijk merkte, zijn er problemen met verschillende ICT-toepassingen. Dat komt door een cyberaanval op de servers van Digipolis. Heel wat mensen werken hard aan oplossingen. Daarom verzamelen we de meest up-to-date info op deze pagina

LOCATIE IN DE KIJKER

Meneer Hunselmans wordt 104 in Sint Bartholomeus

Tine, hoofd Zorgteam in woonzorgcentrum Sint Bartholomeus in Merksem: "We hadden hier onlangs een verjaardagsfeestje voor Stan, die 104 werd. Geen overdonderend feest, hij houdt het liever rustig. Vorig weekend had hij al gevierd met zijn familie. Maar toch was er een taart om te trakteren en bezoek van de districtsburgemeester. Stan is nu zelfs de oudste bewoner van Merksem. En nog steeds vrij zelfstandig, hoor, hij weet zijn dag goed te vullen. En we hebben zelfs nog een 104-jarige in aantocht, later op het jaar. Het moet zijn dat Bartho de mensen deugd doet ..."

 

Volg woonzorgcentrum Sint Bartholomeus op Facebook

Ga goedkoper naar de Vakantie Expo

Kan je wel een opkikker gebruiken tijdens de donkere maand januari? Kom dan in Antwerp Expo op 27, 28 en 29 januari 2023 beleven waar jij op vakantie wil gaan! Surf naar ons Corporate Benefits platform en ontdek hoe je 35% voordeel kunt genieten op je ticket voor deze Vakantie Expo. Een beurs niet zomaar voor toeristen, maar voor zij die het onontdekte graag willen ontdekken.

Naar waar ga jij dit jaar op reis?
Bekijk dit voordeel

Hoe kan je van dit voordeel profiteren? 

  1. Meld je aan op het medewerkersplatform.

  2. Klik dan in het lijstje rechts onderaan op 'Mijn voordelen'.

  3. Zo kom je op ons Benefits-at-Work-platform.

  4. Je korting voor de Vakantie Expo vind je hier.

IN DE SCHAKEL

SOLDEN SOLDEN SOLDEN

Tijdens de hele maand januari vind je bij zorgwinkel De Schakel een heleboel interessante kortingen!

  

Graag meer advies?

  • Bel gerust het Schakel-team op 03 431 32 33
  • Kom langs in onze winkel op de Bredabaan 386 in Merksem 
  • Bekijk en/of bestel online in onze webwinkel