Eerder meldden we al dat Stad Antwerpen en OCMW Antwerpen beslisten een woonzorgvereniging naar privaat recht op te richten. Dat zou betekenen dat alle diensten en medewerkers die onder het woonzorgdecreet vallen en de erkenningen worden overgeheveld naar deze woonzorgvereniging. Er werd ook beslist dat dit geldt voor zowel ouderenzorg van Zorgbedrijf Antwerpen als die van ZNA Joostens Woonzorgcentrum (WZC) in Zoersel.
Dit heeft als voordeel dat voor een deel van het personeel van Zorgbedrijf Antwerpen betere voorwaarden gecreëerd kunnen worden. De medewerkers van ZNA Joostens WZC zijn vandaag al privaatrechtelijk en zij zouden vooral hun loonvoorwaarden kunnen behouden.
De aanvraag voor de oprichting werd ingediend en je las in de Zorgbreed van vorige week of in de pers misschien dat minister Somers zijn goedkeuring niet gaf. Er is ondertussen overlegd met de toezichthoudende overheid. Onze voorzitter en haar kabinet benadrukten verder te willen met de beslissing van de stadsbestuur en het OCMW. Het overleg met de toezichthoudende overheid was constructief en leerzaam. Aan enkele punten moet nog gewerkt worden om de goedkeuring te bekomen, en dit wordt opgenomen door de bevoegde personen.
De eerder genoemde timing van 1 januari 2023 voor oprichting van een woonzorgvereniging komt mogelijk in het gedrang. We kunnen vandaag geen exacte timing garanderen, maar Stad Antwerpen en OCMW Antwerpen blijven bij hun intentie. Alles wordt in het werk gesteld om een woonzorgvereniging te starten binnen een redelijke termijn.
We begrijpen dat dit complex klinkt. Gelukkig zijn er de roadshows van de directie in november en december: een goede gelegenheid om elkaar te ontmoeten en hierop in te zoomen. Dezelfde boodschap werd deze week trouwens gebracht aan de medewerkers van ZNA Joostens WZC door de directies van ZNA en Zorgbedrijf Antwerpen.