Kim: "Het idee voor MedInspect is ontstaan vanuit een heel concreet probleem op de werkvloer. In 2025 zouden de diensten Kwaliteitszorg en Interne Controle samen medicatie-audits uitvoeren in alle 18 woonzorgcentra: hoe wordt medicatie klaargezet? Hoe wordt medicatie verdeeld? Door mijn interesse in het optimaliseren van processen dacht ik: dit kan veel eenvoudiger.
Ik wilde een tool op de smartphone of tablet maken die gebruiksvriendelijk is voor iedereen, of je nu vlot bent met technologie of niet, administratie tot een minimum herleidt en automatische rapportage mogelijk maakt. Dat kon in Microsoft Power Apps, een platform dat deel uitmaakt van de Microsoft 365-licentie waar het Zorgbedrijf al over beschikt. Een app kan zo naadloos integreren met Microsoft-producten zoals SharePoint, Outlook, Excel, OneDrive en Power Automate en alle data blijven veilig binnen de Microsoft-omgeving. Om apps te bouwen op dit platform heb je trouwens geen kennis van programmeren nodig.
Met MedInspect kunnen gebruikers op dit moment:
- checklistvragen beantwoorden per woonzorgcentrum en per afdeling
- ter plekke foto’s nemen die automatisch aan de juiste vraag gekoppeld worden
- alles meteen opslaan in SharePoint zonder extra handelingen
- een overzicht zien van alle ingediende audits voor een woonzorgcentrum
- geselecteerde audits automatisch exporteren naar Excel
De komende maanden wil ik focussen op uitbreiding, zodat bijvoorbeeld ook buurtzorgmanagers en teamcoaches audits kunnen uitvoeren binnen hun woonzorgcentrum. Voorlopig kunnen alleen Kwaliteitszorg en Interne Controle ermee aan de slag. De managers paramedische diensten hebben alvast ook groen licht gegeven om de app verder uit te rollen."
Vragen? Complimenten? Contacteer Kim Cornelis.