Zorgbreed-nieuwsbrief

Lees de nieuwsbrief met alle info voor Zorgbedrijf-medewerkers. Elke week nieuwtjes en tips!

1 maart 2024

In de Zorgbreed deze week:

Vernieuwd hoofdkantoor, vernieuwde afspraken voor bezoekers

Maandag werd het vernieuwde hoofdkantoor in de Ballaarstraat geopend.  De nieuwe indeling heeft gedeelde flexdesks, extra vergaderruimtes, meer geluidsisolatie en verluchting …  Bovendien komt het Leercenter erbij, dat hiervoor in Deurne zat. Voor bezoekers en medewerkers die hun standplaats niet op de Ballaarstraat hebben maar er soms wel zijn, geven we graag deze praktische afspraken mee. 

 

Welkom 

 

Het onthaal voor iedereen die niet vast op het hoofdkantoor werkt, is nu aan de Lange Lozanastraat, elke werkdag van 7.30 tot 17.30 uur. Daar krijg je een badge.  

  • Wie niet vast in de Ballaarstraat werkt, mag dus niet via een andere deur binnenkomen (o.a. voor de brandveiligheid).
  • Is er toch iemand zonder badge binnen? Begeleid die dan eerst naar het onthaal, daar wordt dat snel geregeld. 
  • Ontvang je een externe bezoeker op het hoofdkantoor? Alleen een bezoeker die ontvangen wordt door een medewerker mag verder. Zo werkt dat: de bezoeker zegt jouw naam aan het onthaal, krijgt een badge, jij wordt gebeld op je werkgsm en jij komt de bezoeker ophalen. De collega's van het onthaal gaan niet uitzoeken wie welke meeting heeft, en brengen geen bezoekers tot in je vergaderzaal. Het is dus belangrijk dat je je bezoek vooraf je naam doorgeeft, dat je je gsm in het oog houdt en meteen naar het onthaal komt als je gebeld wordt.  

 

Bureaus 

 

Een bureau wordt door meerdere mensen gebruikt. Zo kunnen we alle ruimtes het beste benutten en ontmoet je meer collega’s.  

  • Gebruik je een flexdesk, laat die dan vollédig opgeruimd achter als je vertrekt. Enkel het vaste ICT-materiaal (scherm, klavier, lamp …) mag blijven. 
  • In enkele kasten vind je pennen, nietmachines, paperclips, kaften … 
  • Zet vuil servies meteen in de afwasmachine of was het met de hand af. Laat je glas niet in de vergaderzaal staan, zet je bord en bestek niet op het aanrecht of in de afwasbak.

 

Vergaderruimtes en leslokalen 

 

In het hoofdgebouw kan je vergaderzalen boeken via je digitale agenda. Respecteer de gereserveerde tijd: een vergadering of call mag dus niet uitlopen. Je mag een vergaderruimte alleen gebruiken als je die geboekt hebt. Je mag dus niet zomaar binnenwandelen omdat je ziet dat die leeg is. 

  • In het bijgebouw, het ‘witte huis’, kan je niet vergaderen. De aparte ruimtes daar zijn voorbehouden voor directiemeetings en gesprekken met sollicitanten of klanten.  
  • Er zijn sessielokalen voor het Leercenter, louter voor de programmatie van dit team. Cursisten gebruiken mee de refter van de medewerkers tijdens pauzes.   

 

Parking  

 

De bezoekersparking verhuist naar de Lange Lozanastraat. De plaatsen van de parking van de Ballaarstraat zijn enkel voor medewerkers die vast op het hoofdkantoor werken. De toegangsweg krijgt een bareel.  

  • Medewerkers van andere sites die naar de Ballaarstraat komen met de auto, zoeken best een parkeerplek in de straten rondom.  
  • De poort met de school in de Durletstraat moet altijd dicht blijven. Voor ouders en kinderen van de school én voor alle medewerkers.
  • Het terras en rokerszone is nu op de binnenkoer aan de fietsenstalling. 

 

Zorg mee voor het milieu 

 

  • Zet geen vensters open als de verwarming aanstaat. Zet buitendeuren niet open in de zomer. We zorgden immers voor verwarming en koeling die energie-efficiënt werkt met de deuren en vensters dicht. 
  • Deponeer je afval in de verschillende sorteerhoeken. Ook papier, dus geen doos met papierafval meer naast de bureaus. Liefst print je trouwens zo weinig mogelijk. 
  • Schakel lampen en toestellen uit als je vertrekt. 
  • Kom met de fiets. 

Welk team zit nu waar in het hoofdkantoor?

Te veel min- of plusuren op 31 maart?

We zijn al begin maart en de lente hangt in de lucht. Dit betekent dat eind maart in zicht komt. Elk jaar op 31 maart nemen we dan de stand van de 'contracturen' (de uren die je volgens je contract moet werken) voor alle medewerkers. Met de vakbonden bekijken we dan hoe we deze afrekenen. 

Standaard is de regel eenvoudig. Je mag op -16 tot +16 uren staan en die gewoon meenemen naar de volgende periode van één jaar. Bij alle andere standen van de uren moet er ofwel door jou terugbetaazld worden (bij meer dan 16 minuren) of moet er door ons uitbetaald worden (bij meer dan 16 meeruren). 

Er zijn dit jaar minder mensen die onder -16 staan of boven +16, en dat is alvast heel goed. Meer medewerkers letten erop, waarvoor dank. Maar voor wie buiten deze marges valt, weten we dat deze berekening en verrekening gevoelig ligt. Daarom nemen we eerst enkele stappen, de volgende weken al.  

De hr-adviseurs zullen met de leidinggevenden alle specifieke situaties opvolgen en op zoek gaan naar antwoorden en oplossingen voor deze mensen. We zetten maximaal in op al wat nog opgelost kan worden voor 31 maart. 

Met de 'foto' van de stand van je uren op 31 maart - en een eventueel probleem daarmee - zullen we kijken naar:

  • Staan je uren correct in ons systeem? Soms moet er eerst iets rechtgezet worden, omdat iemand langdurig ziek was, uren niet heeft kunnen registreren, in een traject van progressieve werkhervatting zat. Dit monitoren we continu, voor veel mensen deden we doorheen het jaar hier al aanpassingen omdat ze contact opnamen met het Medewerkerscontactcentrum (MCC).  
  • Kan een tijdelijke regimeverandering soelaas bieden? Werk je bijvoorbeeld voltijds en ga je een maand 80% werken, dan kan met je reguliere uren in één maand tijd al snel 30 minuren wegwerken. Bij mensen met teveel plusuren kan een regimeverhoging dan weer een oplossing bieden bv. je switcht voor één maand van 80% naar 100%, en meteen zijn 30 plusuren weggewerkt. Denk je dat dit voor jou een oplossing is? Bespreek het met je planner / leidinggevende en contacteer gerust het MCC voor het meer info. 

Eens de foto van 31/3 in april genomen is, zal deze besproken worden op het HOC (Hoger Overlegcomité met de vakbonden) van april. Daar beslissen we dan of er bijkomende acties noodzakelijk zijn, of dat we kunnen 'aftoppen'. Dat betekent:

  • Alle uren boven +16 dienen uitbetaald te worden.
    • Uitzonderingen op de regel zijn dan mensen die bijvoorbeeld een weduwepensioen hebben en gebonden zijn aan een maximaal bedrag dat ze mogen verdienen om dit pensioen niet te verliezen. Deze mensen geven best ook nog een seintje aan het MCC.
    • Soms worden mensen niet graag uitbetaald omdat ze overuren sparen om nadien extra vakantie te nemen. Weet dat dit niet de bedoeling is. Contracturen zijn geen spaarpotjes. We willen namelijk bewaken dat mensen niet overbelast geraken door lange periodes teveel uren per week te werken. 
    • Soms worden mensen niet graag uitbetaald omdat ze denken dat deze uren door de belasting volledig ‘opgegeten’ worden. Dit is niet het geval. 
  • Alle uren onder de -16 zullen worden verrekend en dienen dus terugbetaald te worden. 
    Je ontving teveel loon. Echter, indien wij als werkgever je niet de kans hebben geboden bij te werken zullen we het saldo meenemen naar de volgende periode. Indien we echter wel meermaals de kans boden deze weg te werken, maar je weigerde telkens, dan zullen we wel moeten afrekenen. Weet dat we hier nooit zullen eisen dat in één keer betaald wordt. We gaan dan in dialoog. Misschien kunnen we je regime aanpassen. Misschien kunnen we een spreidingsplan opstellen. Misschien kunnen we verrekenen wanneer het vakantiegeld gestort wordt. Voor deze mensen zal er een speciaal en persoonlijk plan van aanpak uitgewerkt worden. 

We willen nog eens benadrukken dat je best elke maand binnen de grenzen van de -16 en + 16 blijft. Zo kan je op termijn steeds uit de probleemzone blijven, tegen eind maart. Want teveel uren betekent ook vaak te weinig rust. Te weinig uren betekent eerder onrust omdat je misschien moet terugbetalen op termijn. Beiden zijn niet goed voor de gemoedsrust. 

Vragen als medewerker?

Problemen op de werkvloer?

Wil je zorg- of verpleegkundige worden?

In september van dit jaar kan jij starten met je opleiding zorg- of verpleegkundige, én houd je je job en loon van het Zorgbedrijf. Die trajecten heten 'Project 600' of 'Instroom A'. Voel je een talent voor de job van zorg- of verpleegkundige, dan ondersteunen we je daar graag in. De infobeurzen zijn voorbij, maar stel gerust je vragen aan het MCC. Je inschrijving voor dit traject moet in orde zijn voor 1 april, als je wil starten met de opleiding in september.

Regels, om rekening mee te houden:

Om je opleiding P600 of Instroom A te starten, moet je op 31 augustus 2024

  • tenminste halftijds werken voor het Zorgbedrijf. Je type contract maakt niet uit: als statutair, met een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde duur of met een arbeidsovereenkomst voor bepaalde duur. In dat laatste geval heb je wel een attest van de hr-dienst nodig.

  • minimum drie jaar ervaring hebben in de zorgsector of een lokaal bestuur.

  • mogen starten aan een opleiding, met het juiste getuigschrift of diploma. Heb je bijvoorbeeld nog niet je middelbaar diploma? Moet je nog een toelatingsproef doen? Op de infobeurs leren we je wat je opties zijn.

  • nog minstens 5 jaar willen werken in de zorgsector.

Lees hier meer over de voorwaarden. Of je geselecteerd wordt, beslist de organisatie van P600 en Instroom A, niet het Zorgbedrijf. Stel je vraag ook gerust aan het Medewerkerscontactcenter (of een digitale melding via je smartphone). 

 

Al inschrijven? 

Bezorg het aanvraagformulier (dat je zelf invult) en het schoolattest (ingevuld door de school die je kiest) voor 21 maart ondertekend aan het Medewerkerscontactcenter. Breng de papieren binnen of scan ze in en mail ze door. Hr vult dan het werkgeversattest in en bezorgt het volledige formulier met de drie documenten aan de RSZ. Je hoeft zelf dus niks rechtstreeks aan de RSZ te versturen.

 

 

Bekijk alle vacatures

Vind een nieuwe collega

Help ons de publieksprijs van de L&D Award te winnen

Het leerevent ZB Experience Days van het najaar van 2023 is genomineerd voor een L&D (learning & development) Award van de netwerkorganisatie Stimulearning. Waarom? Omdat het een innovatieve, creatieve, plezierige manier is om bij te leren in een organisatie, dat ervaarden ook honderden deelnemers. Om de award (en extra oplediingsbudget) te winnen, hebben we stemmen nodig. Steun onze nominatie: bekijk ons filmpje en stuur hier je stem in.

LOCATIES IN DE KIJKER

Smaakvolle wijnproeverijen

Bij ons kiezen klanten de nieuwe wijnkaart voor alle locaties. Die inspraak en keuzevrijheid vinden we belangrijk. Daarom organiseerden we wijnproeverijen in de brasserieën van Boelaer, de Zeelbaan, Van Schoonbeke en De Kaveltafel. De degustatie werd begeleid door een professionele sommelier, die uitleg gaf over de vier dranken (witte, rode, rosé- en schuimwijn). Mensen proefden en vulden hun voorkeur in, en zo selecteren we een huiswijn en een genieterswijn van elk type. Bekijk de foto's van de wijnproeverij in dienstencentrum Van Schoonbeke:

Naar de Facebookgroep voor collega's

Naar onze posts op Instagram

JOUW PERSONEELSVOORDEEL

12% korting op alles van Fatboy

Fatboy ken je misschien van de oversized zitzak. Maar het Nederlandse merk heeft nog veel meer om huizen en tuinen op te vrolijken: meubels, lampen, accessoires ... Iconische, duurzame ontwerpen met een twist. Geniet nu 12% korting op het hele assortiment in de webshop, ook op afgeprijsde artikelen.

 

 

 

Bekijk dit voordeel

Hoe kan je van dit voordeel profiteren? 

  1. Ga naar de aanmeldpagina en vul je logingegevens in. Tik in het pop-up-scherm op 'accepteren'.

  2. Tik in de zoekbalk 'Fatboy', als je er niet automatisch belandt. Zo vind je de pagina met dit voordeel.

  3. Maak je kortingscode via de knop 'genereer jouw code' en klik vervolgens op 'naar de webshop'. Gebruik de code als je de bestelling afrekent.

IN DE SCHAKEL

Voorjaarsactie: sta-op-zetel met gratis rollator

Een nieuwe zetel, die wil je eerst uitproberen voor je die koopt. Kom daarin in onze nieuwe winkel in alle rust een sta-op-zetel testen. Zo'n zetel helpt om te gaan zitten en weer rechtstaan, dankzij de mechaniek in de zetel. Bij een Doge-zetel vanaf 2.975 euro krijg je nu een gratis rollator (voor binnenshuis). Tijdelijke actie, tot eind mei!

Graag meer advies?

  • Bel gerust het Schakel-team in ZNA Cadix voor advies op 03 431 23 34.
  • Bekijk en/of bestel online in onze webwinkel.

Een opleiding volgen?

Alle info op één plek